LV| EN| RU|

multipurpose terminal operations

Par uzņēmumu

Uzņēmums “Rīgas universālais termināls” (“RUT”) strādā Rīgas Brīvostas teritorijā. Tā ir Latvijas lielākā jūras osta, pateicoties savai atrašanās vietai Baltijas jūras krastā, un kalpo kā galvenais ceļu mezgls tirdzniecībai starp Austrumiem un Rietumiem. Osta sniedz līnijpārvadājumu pakalpojumus uz lielākajām Ziemeļeiropas ostām, kā arī piedāvā dzelzceļu pārvadājumu pakalpojumus uz Krieviju un citām Centrālāzijas valstīm.

Uzņēmums dibināts 2001. gadā, un pašlaik apkalpo vairāk nekā 3 miljonus tonnu kravu gadā. RUT ir vadošais uzņēmums koksnes produkcijas un saldēto pārtikas produktu pārkraušanā. RUT, sniedzot dažādus pakalpojumus, piedāvā arī konteineru piekraušanas un izkraušanas pakalpojumus, beramkravu un ģenerālkravu pārkraušanas pakalpojumus, dažādu veidu kravu uzglabāšanu saldētavās, kā arī dzelzceļa vagonu uzglabāšanu. Termināls savā darbībā ievēro sertificētās kvalitātes vadības sistēmas noteikumus, vides aizsardzības un darba drošības vadības sistēmas noteikumus, kā arī atbilst ISPS kodeksa prasībām.

2013. gada aprīlī uzņēmuma Mitsui & Co., Ltd. ("Mitsui") meitasuzņēmums Portek International Pte. Ltd. ("Portek") iegādājās 80% RUT kapitāldaļas. Gadu vēlāk Portek/Mitsui iegādājās pārējās 20% kapitāldaļas, tādejādi RUT ir 100% Portek/Mitsui meitasuzņēmums. Pateicoties šim darījumam, RUT iegūs Portek uzņēmuma iekārtu inženiertehniskos risinājumus, pārņems ostas pārvaldīšanas pieredzi un iegūs kontaktus ar kuģu un kravu īpašniekiem. Portek, pateicoties savai sadarbībai ar RUT, varēs ienākt konteinerizēto kravu tirgū, kā arī koksnes un saldēto pārtikas produktu pārkraušanas tirgos Baltijas jūras reģiona valstīs.

Par Portek International Pte Ltd. uzņēmumu

Singapūrā dibinātais uzņēmums Portek ir starptautiskais vidējā lieluma terminālu operators un ostas iekārtu inženiertehnisko risinājumu sniedzējs. Tā biroji atrodas vairāk nekā 9 valstīs Āfrikas, Eiropas un Āzijas teritorijās. Portek šobrīd darbojas kā operators, apsaimnieko un pārvalda 3 terminālus Indonēzijā, 2 - Gabonā, 1 - Alžīrijā, 1 – Maltā, kā arī pārvalda iekšzemes kravu pārkraušanas un uzglabāšanas uzņēmumu Ruandā.

Par Mitsui & Co., Ltd. uzņēmumu

Uzņēmums Mitsui & Co, Ltd tika dibināts Japānā 1947. gada 25. jūlijā. Šis uzņēmums ir saimnieciskuma piemērs ar vairāk nekā 130 gadu ilgu vēsturi. Kopā ar meitasuzņēmumiem tas pārvalda vienu no pasaules visaptverošākajiem tirdzniecības, investīciju un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumiem.

Pakalpojumi
Karte
SERTIFIKĀTI
Iekšējie noteikumi
Vadības komanda Termināla teritorijas plāns
Pakalpojumi
Karte
SERTIFIKĀTI
Iekšējie noteikumi